BERWICK ROIS BORDEAUX

Dnes by som sa chcel podeliť o skúsenosti s topánkami španielskej značky Berwick, ktoré už vlastním asi rok. Rozhodol som sa pre nich preto, lebo vždy sa mi páčili topánky vo vínovej farbe, no nejako ma žiadne nezaujali natoľko, aby som si ich zaobstaral. Tieto mi padli do oka na prvý pohľad. Jedná sa o model Rois, ktorý je vo vínovej farbe.

Typ topánky je blucher (otvorené šnurovanie ako derby plus charakteristický pásik kože ako sú šnúrky). Aj keď mi imponujú ako voľnočasová obuv, ich decentný vzhľad sa hodí aj k business oblekom. Podrážka je šitá rámovou konštrukciou, z väčšej časti gumená, preto jej nevadí ani daždivé počasie.

Teraz nejaké postrehy po roku nosenia. Čo sa týka komfortu, tak od prvého momentu mi sedeli perfektne. Netlačili ma vôbec, čo sa mi často nestáva. Nemusel som ich vôbec rozchádzať. Kvalita kože je super, k nej nemám žiadne výhrady. Veľkosť som zvolil o pol čísla menšiu ako nosievam a napriek tomu sedia výborne. V podstate nemám nič, čo by som im vytkol. Možno len to, že šnúrky sú trošku kratšie a ťažšie sa viažu. No to je zanedbateľný problém.

Celkovo som s nimi veľmi spokojný a preto s touto značkou sa nestretávam poslednýkrát. Keď rozmýšľate nad Berwickmi, tak si ich môžete vyskúšať v kamennej predajni TaiMar v Prešove, ináč sa dajú objednať len cez internet. Ale môžem ich určite odporučiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *