MODRÁ V JESENI

Nie som príliš veľký zástanca nosenia modrej v jeseni, keďže viac sa hodí na jar, či leto, no z času na čas spravím výnimku ako teraz. Rád by som bližšie predstavil nový kabát, ktorý nie je určený na zimu, ale na podobné počasie ako v týchto dňoch, teda pokiaľ neprší.

Kabát som si dal ušiť v salóne TaiMar, je zložený z dvoch druhov vlny. Keď som si ho navrhoval, inšpiráciu som čerpal z jednej foto, na ktorej podobný mal na sebe Roberto Mararo. Je jednoradový so zapínaním na 3 gombíky. Čo sa týka strihu, ten je slimový a v spodnej časti sa pekne rozširuje. Ramená nie sú vypchaté. Má kontrastné klopy, uzatváranie vreciek a spodnú časť rukávov s funkčnými gombíkmi. Dával som ho doupravovať asi trikrát, kým som bol s finálnym výsledkom úplne spokojný. Chrbát je hladký, bez dekorácie. Dĺžkou siaha tesne nad kolená. Nie je príliš podšitý, no je dostatočne teplý, aby ohrial pri teplote nad nulou. Z vnútornej strany mám vyšité meno.

Foto, ktorá ma inšpirovala pri navrhovaní kabáta

Pod ním mám jednoradový RTW oblek od Blažeka. Látka je od prestížneho výrobcu talianskej tkaniny Vitale barberis canonica v jemnosti super 110´s. Oblek je károvaný, čo vidno až pri detailnejšom pohľade. Samozrejme, pri kúpe mi nesedel tak ako teraz, preto som si ho hneď v predajni dával upravovať. K obleku som si vzal MTM košeľu z TaiMaru a vlnenú kravatu talianskej značky Fabio Toma. Biela decentná vreckovka kontrastuje s okolím a dodáva decentnejší vzhľad.

Na nohách mám obuté double monky s rámovou koženou podrážkou od španielskeho výrobcu Berwick. Posledný doplnok sú mechanické hodinky s automatickým náťahom Seiko s perleťovým modrým ciferníkom.

Celkovo, si myslím, že takto doladený outfit v modro hnedej farbe sa hodí počas väčšiny mesiacov v roku, keďže prevláda najbežnejšia kombinácia farieb v klasickom štýle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *