TURISTIKA AKO KEDYSI

Mať záľubu v pánskom elegantnom odievaní je údel, ktorý človeka sprevádza vždy a všade. Výnimkou nie sú ani voľnočasové aktivity ako napríklad turistika. Do nedávna som aj ja nosieval do hôr bežné trekingové topánky a funkčnú bundu s nohavicami, no nejako som sa v tom  necítil príjemne. Bolo to zapríčinené najmä mojou slabosťou pre klasické odievanie. Nedávno som sa bol prejsť na Popradskom plese, šiel som po betónovej ceste a mal som oblečené hnedé bavlnené nohavice, bordový sveter a hnedé full brogue oxfordky. Podľa môjho názoru som bol dosť voľnočasovo oblečený, no zrejme okoloidúci si to nemysleli 🙂 Dosť na mňa zazerali, hlavne na topánky. Toto bol teda prvotný impulz si zaobstarať také veci do hôr, v ktorých sa budem cítiť dobre, a zároveň nebudem príliš priťahovať pozornosť. V tomto článku, by som Vám rád predstavil môj, nazvem to, turistický outfit. Pri jeho skladaní som sa inšpiroval starými fotografiami turistov a horských nosičov. Snažil som sa vyberať také kúsky, ktoré sa najviac podobali tým, čo sa nosievali od 30tych rokov až po 90te roky 20teho storočia a nejako to zladiť do dnešnej doby.

Ako prvý spomeniem bežný bavlnený zelený sveter s vysokým golierom. Kupoval som ho v H&M a je komplet bavlnený. Nie je slimový, čiže veľmi podobný tým, čo sa niekedy nosili. Pod ním mám obyčajnú bavlnenú károvanú košeľu značky Selected homme. Asi najvýstrednejším kúskom, čo mám na sebe, sú tieto diftínové tmavozelené nohavice, tzv. golfky. Sú komplet z bavlny, slovenskej poľovníckej značky Athos. Pod kolenom majú šnúrku na utiahnutie okolo nohy. V nich mám klasický svetlo hnedý kožený opasok, ktorý je bez lakovania či inej úpravy.

Topánky sú značky Herring, z ktorých časť je ručne šitá vo fabrike Carlos Santos v Portugalsku. Majú hrubú gumenú podrážku, šitú do rámu. Bližšie som o nich písal v predchádzajúcom článku. Vzal som si k ním zelené poľovnícke podkolienky z Decathlonu. Ruksak je z hrubej látky, mám ho doma už veľmi dlhú dobu, no nenosil som ho roky. Nedávno som si naň spomenul, hneď ho vypral, a teraz ho nosievam do lesa. Keďže mám rád baretky, tak jednu som si vzal so sebou. Je z vlneného tweedu z M&S. Na ruke mám zelené hodinky značky Prim, ktoré sú na ručné naťahovanie, vyrobené začiatkom 80tych rokov.

Tak toto bolo stručné predstavenie môjho oblečenia na turistiku , ktoré je vyskladané z úplne elementárnych kúskov. Je dostatočne nadčasové, veľmi komfortné a konečne niečo, v čom som sa v lese dobre cítil. Ak nehľadáte do hôr moderné veci, tak sa kľudne inšpirujte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *