SEIKO PRESAGE

Dnes trochu nezvyčajný článok, pri ktorom sa pozrieme na hodinky. Aj keď som zatiaľ v tejto problematike, dá sa povedať, nováčik, poslednú dobu sa snažím niečo si naštudovať. Teraz by som Vám predstavil prvé dojmy z týchto náramkových hodín, ktoré som si zadovážil.

Začal by som tým, ako som sa pre nich rozhodol. Keďže sa blíži leto, kedy nosievam modrú farbu pomerne často, rozhliadal som sa po nejakých elegantných hodinkách s modrým ciferníkom, ktoré by sa hodili na toto obdobie. Čo sa týka remienku, chcel som kovový, ktorý sa v lete nezašpiní a nezničí od potu, a nie je v ňom tak horúco. V neposlednom rade som hľadal automatické hodinky, ktoré sa naťahujú pohybom ruky.

Po hodinách strávených na internete a čítaní recenzií som sa rozhodol pre značku Seiko. Priznám sa, že nikdy som tú značku nejako nemusel, no po prečítaní xy článkov na hodinárskych stránkach som si nejako k ním našiel cestu. Začali mi byť sympatické pre ich dlhodobú hodinársku japonskú históriu a pomer kvality a ceny.

A poďme teraz priamo k hodinkám. Ako som spomínal, jedná sa o hodinky japonskej značky Seiko, nový model presage –cocktail blue moon, ktoré sú inšpirované a pomenované po rovnomennom koktejli. Veľkosť puzdra je 40,5mm, takže ide o stredne veľké modely. Ciferník je  krásnej modrej farby, ktorá sa vyniká najme pri slnečnom svetle. Pripomína mi farbu oceánu, smerom z periférie sa zosvetľuje. Čísla absentujú, sú nahradené decentnými oceľovými paličkami. Názov loga je v hornej oblasti. V mieste kde býva číslica 3 je ukazovateľ dátumu. Ručičky sú tri, jednoduché diskrétne bez dekorácie. Korunka je značená veľkým písmenom S. Sklíčko, ktoré chráni ciferník je HARDLEX, čo je tvrdené minerálne sklo danej značky. Čo sa týka najdôležitejšej časti hodín, teda strojčeka, tak ten je mechanický s automatickým náťahom, označený ako 4R35 s rezervou chodu 41hod a s počtom kmitov 21.600 BPH (3Hz). Obsahuje 23 kameňov. Krytý je priesvitným vekom, čiže krásne vidno ako pracuje. Vodeodolnosť je 50m, čo značí, že sú vhodné maximálne do sprchy. Toto je jediná vec, ktorá ma na nich mrzí, prijal by som 100m.

Remienok je rovnako ako puzdro z ušľachtilej ocele. Uzatváranie je tzv. motýlikove, čo znamená, že sa uzatvára symetricky, čím pripomína krídla motýľa.

Takže snažil som sa stručne charakterizovať svoj najnovší prírastok do zbierky a dúfam, že ma nesklamú. Hneď od prvej chvíle som si ich obľúbil. Ak sa chystáte pre kúpu kvalitných hodín v primeranej cenovej hladine, tak Seiko sú správna voľba. Hlavne sa pri kúpe neunáhlite a radšej si 10x rozmyslite, či si dané hodinky kúpite, lebo výber hodín musí byť láska na prvý pohľad. V opačnom prípade nebudete s nimi časom spokojný a budú vám zbytočne stáť doma.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *