OBĽÚBENÝ LETNÝ OBLEK

Dnes by som Vám rád predstavil svoj obľúbený letný oblek, ako obvykle z dielne TaiMar. Chápem, že leto je pre obleky nie veľmi prívetivé, najmä keď sú vysoké teploty, no ak máte vonku do 20 stupňov poprípade jarné azuro, tak svetlý oblek je ideálna voľba. Toto bol tiež ten prípad, keď som fotil cca pri 17tich stupňoch začiatkom mája.

Tento dvojradový 6×2 oblek je zložený z vlny a ľanu, šitý bespoke metódou, konštrukcia saka je half canvas. Najvýraznejším prvkom na saku sú masívne špicaté klopy, ktoré mu dodávajú retro nádych. Ramená sú mierne podšité a rukávy sú ukončené na funkčné gombíky. Z vonkajšej strany sú voľnočasovejšie otvorené vrecká. Vnútorná časť je kompletne podšitá japonským cuprom. Vnútro obsahuje okrem loga krajčírstva aj monogram.

Nohavice majú vyšší pás s nastaviteľnými adjustermi. Ich tvar je cigaretový, ukončené sú širokými manžetami. Z vnútornej strany sú gombíky na ukotvenie trakov.

Bielo-šedá pásiková košeľa je bavlnená, značky smartmen, má biely kontrastný golier a manžety. Vzhľadom na to, že som zvolil vzorovanú košeľu, tak farba kravaty je decentná hnedá. Je hodvábna, zakúpená u Blažeka. Rovnako od neho mám aj ľanovo bavlnenú vreckovku v medovej farbe, ktorá tlmí výrazne tmavú kravatu.

Keďže celý oblek je vychádzkový, letný, tak som sa rozhodol vziať si k nemu najklasickejšiu anglickú letnú obuv typu spectator. Je to dvojfarebná topánka, ktorej spodná časť, čo je v kontakte so zemou, je tmavšia aby sa svetlá časť nezašpinila. Táto obuv bola obľúbená u hudobníkov v prvej polovici 20. storočia. Konkrétne tieto sú značky Herring, písal som o nich nedávno. K ním som doplnil kabelu značky Bree, s ktorou perfektne ladia. Hodinky na ruke nesmú chýbať, tieto sú Frederique Constant 715MC4H4.

Nie vždy som úplne spokojný s tým čo vyskladám, najmä s odstupom času, no na tomto outfite by som nemenil nič. Myslím si, že toto kombo sa mi bude páčiť aj o 10 rokov, kvôli jeho jednoduchosti, nadčasovosti a klasike, a preto ho radím medzi moje top. Snáď len doplniť klobúk 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *