MODRÁ KLASIKA

Chlap by mal vlastniť aspoň jeden solídny, jednoduchý modrý oblek. Dôvod je prostý, niektoré udalosti si to jednoducho vyžadujú. Jedná sa napríklad o formálnejšie večerné stretnutia, či už pracovné alebo rodinné, kde sa vzorované obleky príliš nehodia. Jeden taký som si dal ušiť asi pred 2 rokmi v krajčírstve TaiMar. Cez deň ho nezvyknem často nosievať, no tentoraz som si ho vybral na fotenie, aby som ho trošku priblížil a ukázal, že aj klasický modrý oblek nemusí vyzerať fádne. Keď som si ho dával šiť, chcel som niečo úplne nenápadné, nadčasové a klasické. Nehľadal som slimový oblek, ale ani úplne retro. Zložením je to čistá jemná vlna, vhodná na teplejšie dni.

Sako je jednoradové, na dva gombíky. Obsahuje špicaté, mierne široké klopy a vrecká so záklopkou. Ramená sú minimálne vypodložené, aby kopírovali obrysy postavy. Konštrukcia saka je half-canvas, to znamená, že výstelka, ktorá drží tvar saka je v jeho hornej polovici. Rukávy majú funkčné gombíky. Sako je plne podšité podšívkou z cupra. V oblasti vnútorného vrecka sú moje iniciály a logo krajčírstva.

Nohavice majú hlbší sed, mierne mrkvový tvar a sú ukončené na manžety. Po stranách obsahujú adjusty na prispôsobenie pásu. Ukotvené sú na traky. K obleku som si vzal full brogue hnedé Loake topánky, ktoré ho trochu odľahčujú v zmysle formality. K topánkam som zladil aj aktovku a hodinky.

Biela košeľa je istota, ktorá s business oblekom bude fungovať vždy. Táto je z toho istého krajčírstva, šitá MTM metódou. Je z hrubšej bavlny, obsahuje väčší golier. Aby som odľahčil ťažký vzhľad modrého obleku, rozhodol som sa pre pásikovanú, nádhernú letnú kravatu, ktorú mi daroval môj kamarát Pavol Č., čím by som sa mu chcel touto cestou ešte raz poďakovať: „Vďaka Pali, je parádna!“ 🙂 Je to hodvábna kravata značky Charles Tyrwhitt, kúpená priamo v Londýne na Jermyn street. K tejto kravate som doladil jemnú hodvábnu vreckovku od Blažeka, žlto-modrej farby. Oba doplnky sú perfektné na krásne slnečné dni a vedia odľahčiť aj takýto oblek.

Tmavo modrý oblek, si myslím, že sa hodí nie len na večerné udalosti, ale so správne zvolenými doplnkami ho môžeme nosievať aj počas slnečných dní a nebude pôsobiť stereotypne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *