HERRING – HENLEY II

Najikonickejšia letná anglická topánka. Presne tento názov mi evokuje tento model topánok britskej značky Herring. Je to model Henley II. Tieto topánky som si objednal zo stránky herringshoes.co.uk a eshop opäť nesklamal. Objednával som ich v stredu večer, a v piatok do obeda mi ich už kuriér priniesol. Sú nádherné, dvojkontrastné. Takýto tip topánok sa nazýva ,,spectator,,. Pôvodné ich nosievali hráči kriketu, neskôr v strednej polovici 20 stor. najmä hudobníci: blues- a jazz-meni.

Konkrétne tieto sú vytvorené z hovädzej kože v kombinácii s ručne vyrábaným canvasom. To je tá svetlá, pevná látka. Spodná časť je kožená a tmavšia, preto, aby sa canvas pri chôdzi nezašpinil. Majú koženú, šitú, rámovú podrážku.

Je to obuv, ktorá je primárne určená na jar/leto. Keďže je zdobená a dvoj-kontrastná, hodí sa ako vychádzková, to znamená k svetlým oblekom, či k svetlým nohaviciam so športovým sakom. Určite by som vynechal modrý, resp. sivý business oblek. Osobne sa mi veľmi páčia a už sa teším ako ich využijem na letné prechádzky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *