BERWICK – DOUBLE MONK

Po dlhých sychravých mesiacoch plných tweedu, prichádza pomaly ale isto jar a s ňou aj výmena čižiem (boots) za poltopánky. Nedávno som bol pozrieť svojho dobrého priateľa Miša, majiteľa krajčírstva TaiMar. Spoločne sme si v salóne sadli, naliali si rum a začali debatovať o oblekoch a o všetkom, čo s tým súvisí. Keďže začal byť distribútorom španielskej značky obuvi Berwick, konverzácia o oblekoch sa prehupla na topánky. Následne mi predstavil kolekciu. Po prezretí jednotlivých modeloch som neodolal a musel si jeden pár zadovážiť. Rozhodol som sa pre double monky, ktoré mal aj Michal v ten deň obuté, dokonca v tej istej farbe.

Sú to krásne hnedo bordové topánky kvalitnej španielskej značky s rámovou podrážkou. Vyrobené sú z hovädzej kože, vpredu majú cap toe. Podrážka je kožená. Vravel mi, že ich nosieva denne takmer dva mesiace a lepšie topánky ešte asi nemal. Zatiaľ som ich mal len niekoľkokrát a môžem skonštatovať, že sú perfektné. Chôdza v nich je komfortná, nie je nutné ich rozchádzať. Dajú sa kombinovať s väčšinou oblekov počas jari, leta a dokonca aj v jeseni.

2 thoughts on “BERWICK – DOUBLE MONK

 • 31. marca 2020 at 14:09
  Permalink

  V danej kvalite predáva táto značka bezkonkurenčne. Rámové spracovanie za danú cenu je fakt istá kúpa, šitie/spracovanie je veľmi dobré, sem-tam s malými chybami. Kvalita kože vyzerá byť z tých lepších na trhu, ale neviem to kvalifikovane posúdiť. Pohodlnosť ako ste písali v článku veľmi dobrá.
  Mám tento model:
  https://www.gentlemanstore.sk/topanky/topanky-98/berwick-stark-kavovo-hnede
  ešte nerozchodené.

  Reply
 • 2. apríla 2020 at 22:02
  Permalink

  Áno, sú veľmi dobré, no zatiaľ je to len jediný pár, ktorý vlastním od nich. Ten model, čo ste poslal, sú nádherné, moje favority od nich, no na predajni ich vtedy nemali

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *