HNEDÝ BESPOKE OBLEK NA CHLADNÉ DNI

Ďalší oblek, ktorý by som chcel bližšie priblížiť, je tento nádherný kúsok z dielne TaiMar. Jedná sa o tmavohnedý trojdielny oblek z hrubšej vlny klasického strihu šitý bespoke metódou. Dal som si ho ušiť minulý rok, no až teraz som si našiel čas ho nafotiť. Podľa mňa je to jeden úžasný, komfortný oblek, ktorý si zaslúži pár slov, aby som ho predstavil. Na prvej foto je fotený s tweedovým kabátom z vlnenej zmesi značky Ozeta. Veľkosť je 52, aby som ho mohol nosievať s oblekom. Samozrejme trochu som si ho dal zúžiť.

Čo sa týka saka, má zapínanie na 2 gombíky. Ramená sú mierne vyplnené, vrecká otvorené, voľnočasové. Najviac sa mi na ňom páčia široké a zároveň špicaté klopy. Rukávy sú ukončené na funkčné gombíky. Na vnútornej strane sú moje iniciály a logo krajčírstva.

Vesta je jednoradová, na 6 gombíkov. Nemá možnosť nastavovania drieku, takže nemôžem príliš pribrať 🙂 Pod vestou mám košeľu, taktiež zo spomínanej dielne, no tá je šitá metódou MTM. To znamená, že som si vybral, golier, látku, manžety a iné detaily, následne po odmeraní sa dala vyrobiť. Má retro kontrastný golier typu club collar. Kontrastné sú aj manžety s iniciálmi na ľavej ruke. Kravata je hodvábna z vintage shopu. K nej doladená bavlnená vreckovka s hnedastými kvetmi na bielom podklade.

Nohavice sú mierne cigaretového tvaru, ukončené na mohutné manžety. Majú hlboký sed, na páse adjusty. Z vnútornej strany sú gombíky na traky. Topánky sú značky Loake, derby typu. Model je Hyde z rady 1880. Písal som o nich nedávno. Ako doplnok som si vzal náprsné hodinky, ktoré sú nevyhnutné pri klasických trojdielnych oblekoch. Baretka je vlnená z Kodane.

Musím povedať, že sa jedná o veľmi univerzálny oblek, ktorý si človek môže vziať takmer kamkoľvek. Aj keď na prvý pohľad vyzerá možno obyčajne, no pri bližšom pohľade vidno všetky detaily, ktoré ho vyzdvihujú úplne niekam inam.

2 thoughts on “HNEDÝ BESPOKE OBLEK NA CHLADNÉ DNI

 • 2. apríla 2020 at 12:10
  Permalink

  Super oblek. Velmi prijemna farba. Latka je od akeho vyrobcu? Vie sa aj gramaz?

  Reply
 • 2. apríla 2020 at 22:07
  Permalink

  Ďakujem pekne, výrobcu neviem, keďže je z látky, ktorú som mal doma niekoľko rokov. Taktiež ani gramáž, no je to ťažšia hmotnosť. Vedel som len, že je to vlna

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *