BESPOKE TWEED

Tweed mám veľmi rád, na zimné mesiace je ideálny. Okrem kabátov a športových sák sa perfektne hodí aj na obleky.  Teraz si jeden priblížime. Dal som si ho ušiť cca pred rokom v dielni TaiMar. Zložený je z čistej hrubej vlny, hnedasto šedej farby. Na internete som našiel tento vzor ako „Brown & camel salt & pepper flecked“. Šitý je bespoke metódou.

Sako je jednoradové s dvomi gombíkmi. Má široké klopy a otvorené vrecká. Rukávy sú ukončené funkčnými gombíkmi. Ramená nie sú príliš vypchaté, preto dokonale kopírujú tvar hornej časti trupu. Z vnútornej strany mám vyšité meno, nižšie je logo salóna. Vesta je jednoradová na 5 gombíkov, obsahuje golier a zadný diel je taktiež tvídový. Bielo modrá bavlnená košeľa je opäť z daného krajčírstva, šitá MTM metódou. Obsahuje kontrastný biely golier a manžety. Na ľavej manžete mám iniciály. Čo sa týka goliera, ten je oválny typu „club collar“, no na fotografiách to príliš nevidno. Pletená hnedá kravata typu „knit tie“ je vlnená od Blažeka. Tejto značky je aj modro hnedá vlnená vreckovka.

Nohavice majú hlboký pás, zapínanie je na 2 vertikálne gombíky a po stranách obsahujú adjusty. Mohutné manžety ukončujú nohavice zo spodnej strany. Traky sú značky Vistula, ukotvené na gombíky. Topánky sú derby typu, členkové z hovädzej kože. Majú šitú koženo-gumenú podrážku. Značka je Aldo. Podrobnejšie o nich napíšem v inom článku. Ako doplnok som si vzal vreckové švajčiarske hodinky a tweedovú, vlnenú baretku z Kodane.

Celý vzhľad obleku je v retro štýle, tak ako väčšina vecí, ktoré si dávam šiť. Ide o neformálny oblek, vhodný na jesenné, či zimné prechádzky. V zime je vhodné prehodiť si cez neho aj kabát, no tentoraz mi bez kabátu bolo tak akurát, keďže je 22. december a vonku 7 stupňov. Vianočný čas ako z rozprávky 🙂

2 thoughts on “BESPOKE TWEED

 • 10. januára 2020 at 17:29
  Permalink

  Zaujímavá látka obleku, aj topánky. Máte pre mňa nejaké typy, kde zoženiem kvalitné traky na gombíky, okrem spomenutej značky (kožené úchytky)?

  Reply
  • 13. januára 2020 at 23:25
   Permalink

   Vďaka pekne. Ja mám niekoľko trakov talianskej značky Classico como, maximálna spokojnosť. Zoženiete ich v predajni TaiMar v Prešove. Na nete som ich nenašiel. Mám aj z obyčajnej galérie jedne doma, a sú v pohode, len úchytky sú koženkové. No slúžia dobre. Potom som niečo našiel aj na trendhim.sk. Kupoval som tam nejaké vreckovky.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *