RETRO V ŠTIAVNICI

Nedávno som využil peknú nedeľu na krátku prechádzku po Banskej Štiavnici. Všetci vieme, že jej historické centrum je nádherné, preto voľba oblečenia bola jasná – vintage. Vonku bolo nejakých 20st. celzia, tak nejaký dobový oblek veľmi neprichádzal do úvahy. Inšpiráciu som nabral zo seriálov zobrazujúcich 30te a 40te roky, napr. Poirot, či Miss Marple.
V danom historickom období bol podobný odev využívaný najmä na voľnočasové aktivity, napríklad na golf, či jachtárske preteky.

Základ celého vizuálu tvorí výrazný biely večkový sveter, ktorý som si objednal z netu za pár eúr. Jedná sa o bavlnený kúsok, ktorý keď som zbadal na bonprixe, ostal som milo zaskočený. V dnešnej dobe je dosť problematické nájsť nejaký retro kúsok. Nehovoriac o materiáli a cene.

Nohavice sú vlnené s hlbokým pásom, presne také, aké sa nosili niekedy. Majú len gombíky na traky. Spodná časť je ukončená na manžety.

Bavlnenú košeľu z reservedu s jemným pásikom som doplnil hodvábnou červenou kravatou s paisley vzorom. Topánky sú z manga, kombinácia kože a látky. K danému oblečeniu sa podľa mňa excelentne hodia. Ide o derby typ obuvi vzor longwing. Ako doplnok som zvolil mechanické hodinky značky Prim zo 60tych rokov a ručne vyrobenú aktovku z Kréty, ktorú zdobia moje iniciály. Posledným doplnkom je hnedá károvaná baretka, ktorú som si kúpil v Kodani. Zložením je to vlna.

Ak máte radi dané obdobie 20tého storočia, podobne ako ja, tak si myslím, že sa vám tento outfit páči. Aj keď moja sestra vraví, že niekedy vyzerám ako dedo 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *