JESENNÝ OBLEK NA JAR?

O farbách, ktoré sú vhodné na jesenné mesiace, som písal v článku Jeseň – 1.časť, tentoraz som sa rozhodol zakomponovať jesenný oblek do jarných dní. Oblečený mam vlnený, horčicovo-medový oblek s jemným károm (vzor prince of Wales), šitý bespoke metódou zo salónu TaiMar. Vzhľadom na jeho primárnu farbu je prevažne určený na jeseň, no stačí ho skombinovať s doplnkami v jarných farbách a hneď pôsobí rozdielne. Pod pojmom jarné farby, v tomto prípade, myslím najmä bielu v kombinácii so slabomodrou.

Sako je jednoradové na dva gombíky a má výrazné široké klopy v retro štýle strihané do špica. Ramená sú minimálne vyplnené, rukávy zakončené funkčnými gombíkmi. Čo sa týka vreciek, tie nemajú klopu a sú otvorené. Vnútro je podšité cuprom, obsahuje logo krajčírstva a moje iniciály.
Súčasťou obleku je dvojradová vesta so zapínaním 8×4. Gombíky sú drevené, podšitá je taktiež cuprom. Má pomerne hlboký dekolt, vzadu nastavovateľný pás pre korekciu drieku. Zadný diel vesty je vlnený, nie je teda kontrastný.

Košeľa je biela, bavlnená, v slimovom strihu značky Lambert. Doplnky, ktoré tvoria jarný dojem sú najmä slabomodrá hodvábna kravata s kvetmi a ľanová bielo-modrá vreckovka s kockovaným vzorom. Oba kúsky sú od Blažeka.

Nohavice sú v slimovom tvare, neobsahujú manžety. Na ľavom vrecku mám vyšitý monogram. Čo sa týka topánok, zvolil som semišové penny loafers značky Loake, ktoré sú vhodné ako na jeseň, tak aj na jar či leto. Tenké ponožky v modrej farbe kontrastujú s nohavicami a hnedými topánkami.

Poslednými doplnkami v retro štýle sú oválne okuliare od Blažeka a vreckové, mechanické, švajčiarske hodinky značky Hercules. Myslím si, že sa mi celkom podarilo využiť jesenný oblek aj na jarné dni.

Tento outfit som mal na výstave veteránov, a milo som sa pousmial, keď pri mne jeden malý chlapček povedal: ,,Mami, aha ten ujo je ešte aj starodávne oblečený“. 🙂

2 thoughts on “JESENNÝ OBLEK NA JAR?

 • 21. júna 2019 at 15:49
  Permalink

  Ahoj, paradni clanky :-). Je to super inspirace (nasel jsem link na stylforu). Jinak nastav si prosimte odkazy (WP – Nastaveni – Trvale odkazy). Budes snaz k nalezeni pres google.

  Reply
 • 23. júna 2019 at 21:04
  Permalink

  Ahoj, vďaka za pozitívne slová…:) ďakujem skúsim to nejako opraviť.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *