GINO BIANCHI – DOUBLE MONK SUEDE SHOES

Po skončení zimy som plánoval poobzerať sa po nejakom type topánok, vhodnom na nasledujúce mesiace. Aj keď som uvažoval o  ,,tassel loafers,, úplnou náhodou som natrafil na semišové ,,double monk,, topánky, ktoré perfektne nahradia mokasíny. Našiel som ich v Auparku v Ba v 70% zľave, nakoľko rušili predajňu. Cena bola príliš atraktívna, na to, aby som im odolal 🙂

Priznám sa, o tejto značke som nikdy nepočul, preto som si ich vyskúšal a hneď niečo vygúglil. Dozvedel som sa, že sa jedná o tradičnú Portugálsku obuvnícku firmu s viac ako 70 ročnou tradíciou a ručným spôsobom spracovania topánok. Takáto práca sa najviac cenní, preto som si ich okamžite kúpil.

Čo by som k ním napísal? Zatiaľ som ich mal iba raz, no nosia sa super. Nemusel som ich vôbec rozchádzať, aj keď je pravda, že sú o pol čísla väčšie, no to mi vôbec nevadí. Na vrchnej strane obsahujú dva remienky, pre nastavenie šírky chodidla, charakteristické pre tento typ obuvi. Majú krásnu tmavohnedú farbu, ktorá sa ľahko kombinuje. Tým že sú z brúsenej kože, nosia sa s voľnočasovými kúskami oblečenia. Podrážka je kožená, doplnená gumou, proti opotrebovaniu. Je šitá rámovou metódou. Už len ich naimpregnovať sprejom proti nečistotám a môžem veselo nosiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *