BESPOKE WINDOWPANE OBLEK

Po dlhých chladných mesiacoch tu máme jar, s ktorou prichádza aj zmena šatníka. Aj keď som zastancom skôr konzervatívnejšieho klasického obliekania, občas dostanem chuť aj na niečo extravagantnejšie. Dobrým príkladom je aj tento pieskový bespoke oblek zo salónu TaiMar. Na prvý pohľad zaujme svojím kockovaným vzorom, tzv. windowpane, ktorý si myslím, že pôsobí v našich končinách dosť extravagantne. Skôr by som ho očakával v Taliansku, aspoň taký vo mne budí dojem. Zložením je to čistá, ľahká vlna, vhodná najmä na teplé dni.

Sako obsahuje klasické klopy, dva gombíky a šikmo strihané vrecká. Plecia sú bez výstuže, gombíky na rukávoch sú funkčné. Posledná dierka na gombíku je kontrastne vyšitá. Vo vnútri je nádherná podšívka z japonského cupra, moje iniciály a logo krajčírstva. Nohavice sú strihané do mrkvového tvaru, neobsahujú manžety. Tie by mi na takýto typ obleku nesedeli, hlavne kvôli extravagantnosti. Manžety preferujem pri konzervatívnych oblekoch.

Košeľa je biela, bavlnená s ,,button down,, golierom. Má jemný pásik, ktorý neruší výrazný vzor obleku. Jedná sa o kúsok od Broooks brothers. Kravata je tmavohnedá, hodvábna od Blažeka, rovnako ako vreckovka.

Topánky sú semišové ,,double monk,, z Portugálskej dielne  Gino Bianchi. Majú rámovú konštrukciu a koženú podrážku, doplnenú gumou. Opasok z brúsenej kože som doladil k topánkam.

Celý vizuál som sa snažil držať v hnedých farbách, zakomponovať nejakú inú farbu by nepôsobilo koherentne a mohlo rušiť celý dojem. Aj napriek výberu farieb, mi tento outfit pripadá, že sa perfektne hodí na jar, keďže kombinácie hnedej často nosíme v jeseni. Výrazné kocky evidnentne robia svoje a pôsobia sviežo.

4 thoughts on “BESPOKE WINDOWPANE OBLEK

 • 5. mája 2019 at 11:43
  Permalink

  Pekný oblek, v našich končinách jednoznačne extravagantný.
  Inak Cupro ako podšívka vykazuje podľa rôznych štúdií lepšie vlastnosti ako viskóza (hlavne priedušnosť). Osobne môžem potvrdiť. Používajú ho aj luxusné módne značky. V porovnaní s ostatnými látkami – podšívkami je to nejak takto: cupro > viskóza > acetát > polyester. Hodváb v súčasnosti je veľmi drahý a veľmi náchylný na opotrebenie.

  Reply
 • 11. mája 2019 at 1:15
  Permalink

  Ďakujem pekne za zároveň poučný koment, lebo o cupre toho veľa, pravdupovediac, neviem. No hodvábna podšívka by z viacerých hľadísk asi nebola výhodná. Cupro je pravdepodobne najlepšia varianta, tak ako ste spomínal.

  Reply
 • 24. júla 2019 at 22:03
  Permalink

  Zdravím,
  outfit vypadá dobře, dobrý výběr materiálu obleku. Vzhled je takový módní italský, ale upravil některé detaily.
  Co koukám na salón, tak se nejedná o bespoke, ale o made to measure nebo-li úpravu na míru. Okolo podobných salónů je zbytečné pozdvižení hype.
  U saka by se klopy nemuseli tolik rozevírat, pak by konce límečku tolik nekoukaly ze saka. U košile doporučuji semi spread nebo spread límeček, aby límeček nevyčníval ze saka. Button down je více volnočasová záležitost vhodná k separátnímu saku a bez kravaty.
  Kalhoty bych volil delší, aby se alespoň jednou krčily na botech. Taky širší přes nohavice a s vyšším pasem.

  Reply
  • 28. júla 2019 at 13:46
   Permalink

   Ahoj, vďaka za reakciu. Tento salón robí aj MTM aj bespoke obleky. Pokiaľ viem, tak MTM znamená úpravu konfekcie, kde si človek vyberie materiál a spravia mu oblek podľa najbližšej konfekčnej veľkosti s úpravami rukávov a dĺžky nohavíc. Čo mávam väčšinou od nich obleky, tak si ich s krajčírkou nakreslím, vezme všetky moje miery, následne keď je hrubý produkt tak ho upravuje na mne, až na konci doladíme detaily. Bežne sa nevyrábajú široké klopy, či adjusty na nohaviciach. Mám to napísané aj v článku o kabáte. Preto si myslím, že je to bespoke. S golierom áno, buttondown je skôr voľnočasový, no niekedy je ho vydávať aj pri business oblekoch. Ale určite je prevažne casual. No a nohavice, si myslím, že každý ma rád niečo iné. Ja osobne nosievam kratšie k členkom 🙂

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *