VINTAGE BESPOKE DVOJRADOVÝ OBLEK TAIMAR

V predchádzajúcom článku som písal o bespoke kabáte z krajčírstva TaiMar. Teraz Vám priblížim oblek, šitý taktiež na mieru od rovnakého výrobcu. To, že mám rád retro, vidno v mojich príspevkoch na instagrame, resp. v článkoch. Keďže donedávna som nevlastnil žiaden vintage oblek, rozhodol som sa zadovážiť si jeden. Inšpiroval som sa tridsiatymi rokmi, keďže látka, ktorú som mal doma, mi pripomína najviac dané obdobie. Ide o čistú vlnu, vo farbe uhlia s hrubým kriedovým pásikom.  Flanelová látka je dosť hrubá, výborná na nosenie v zimných mesiacoch. Výroba prebiehala podobne ako kabát v minulom článku.

Sako obsahuje prvky charakteristické pre tretiu dekádu 20tého storočia, to znamená: masívne golierové klopy, širšie ramená, nie úplne slimový tvar, no dostatočne vyfitovaný, aby nevytváral prebytočné záhyby na tele. Zapínanie je 6×2. V prednej časti saka sa nachádzajú 4 vrecká: jedno náprsné a 3 klasické. Vo vnútri sú 2 vrecká a iniciály. Rukávy obsahujú opäť funkčné gombíky.

Nohavice sú v hornej časti rozšírené a postupne sa zužujú. Majú hlboký sed a hrubý pás, ktorý ma zapínanie na 2 gombíky z vonku a 2 zvnútra. Zo strán majú ,,adjusty,, na korekciu pásu. Traky sú nevyhnutnosť. Spodná časť je ukončená masívnymi 6cm manžetami. Sú trochu kratšie, preto k ním nosím čižmy.

K vintage obleku patria aj podobne ladené doplnky. Košeľa je smartmen, bavlnená s bielo šedým pásikom, klasickým bielym golierom a manžetami. Kravata je hodvábna značky Breckwoldt s paisley vzorom. Vreckovku som zvolil jednoduchú bielu, ktorá sa podľa mňa hodí viac ako trebárs bordová. Bude to pravdepodobne kvôli formálnejšiemu výzoru obleku (farba, dvojradový strih).

Vysoké topánky perfektne potencujú celý retro vzhľad outfitu. Majú výrazné dierkovanie a gumovú, rámovú podrážku. Jedná sa o model Burford z rady 1880 značky Loake.

Čo sa týka kabáta, ten je taktiež na mieru šitý, značky TaiMar. Venoval som sa mu v predošlom článku. Baretka je vlnená z H&M. Rukavice sú z galantérie, bez viditeľnej značky.

Ak máte slabosť pre klasiku a retro veci, určite sa môžete inšpirovať nejakými prvkami z tohto kompletu a vidíte, že aj v dnešnej dobe, sa dajú nosiť podobné veci, aké sa nosili pred 70 – 80timi rokmi. Tak na záver by som Vám rád poprial, šťastný nový rok a viac elegancie do šatníka 🙂

 

2 thoughts on “VINTAGE BESPOKE DVOJRADOVÝ OBLEK TAIMAR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *