VISTULA – BOAT SHOES

Chystáte sa v lete k moru a neviete čo si obuť? V tomto článku sa môžete inšpirovať výberom topánok, ktoré sú ako stvorené na prímorskú dovolenku. Ako názov (boat shoes) naznačuje, boty boli navrhnuté pre chôdzu na lodi, čiže vlhko im neprekáža. Tento typ obuvi bol prvýkrát predstavený v roku 1935 námorníkom a podnikateľom P.A. Sperrym. Od vtedy sú populárne po celom svete. Priznám sa, nikdy som po nich nejako netúžil a prišiel som k ním ako slepá kura k zrnu. Náhodou som bol pozrieť s otcom v jednom obchode v Poľsku, kde boli vyložené pri vstupe do predajne s názvom Vistula (jedná sa o PL značku oblečenia). Keď som ich uvidel, vedel som, že si ich musím zaobstarať. Neviem prečo, ale veľmi sa mi zapáčili. Náhodou boli aj v zľave, preto kúpa bola jasná voľba.

Zložené sú z kože a gumy. Farebné prevedenie ktoré obsahujú, sa mi páči asi najviac. Videl som ich v rôznych farbách, no táto kombinácia je pre mňa top. Zvršok topánky je modrý, zadná a bočná časť je hnedá, prešívané sú bielou niťou. Obsahujú kožené šnúrky, ktoré sú prepletené aj po obvode topánky.

Podrážka je gumená s drobnými zárezmi proti šmyku. Prišitá je k zvyšku topánky pevnou niťou, čiže žiadne lepidlá ani nič podobné.

Čo sa týka oblečenia k akému ich zvoliť, tak predovšetkým voľnočasové. To znamená nohavice od jeansov, cez chinos až po vlnené či ľanové. Preferujeme najmä svetlejšie farby, určite neberieme napr. čierne či tmavo sivé nohavice z business obleku. Košeľu letnú v svetlých farbách, poprípade polo tričko. Kravata môže byť v casual štýle, no keďže by sa mali nosiť bez ponožiek, tak v tom prípade by som ju vynechal. Sako taktiež nejaké voľnočasové, poprípade modrý blazer. Videl som aj business oblek, síce bez kravaty a bez ponožiek, no mne to osobne nepasuje, príliš veľký kontrast v štýloch.

Topánky sú nenáročné na údržbu, rýchlo sa obúvajú a chôdza v nich je veľmi komfortná. Fakt perfektná voľba na dovolenky, kde ich môžete vziať kamkoľvek. Od romantickej večere na pláži cez návštevy pamiatok, až po jachtu, no v mojom prípade skôr na nafukovačku, keďže žiadnu loďku nemám 🙂 Určite s nimi neurobíte krok vedľa a pôsobia oveľa štýlovejšie ako napr. šľapky či sandále.

– na záver pridávam niekoľko fotiek pre inšpiráciu, ako a s čím môžete skombinovať boat shoes

modré vlnené dvojradové sako, tehlové bavlnené chinos nohavice, biela bavlnené button down košeľa, tmavý kožený opasok a elegantné hodinky
vlnené svetlé nohavice, bavlnená button down košeľa, bavlnená svetlá úpletová vesta, semišový hnedý opasok s elegantnými hodinkami
svetlé krátke bavlnené nohavice, modrá polo košeľa, modrý bavlnený opasok a športovo elegantné hodinky
svetlo modré bavlnené nohavice, biela bavlnená košeľa, svetlé ľanové sako, modré traky, bavlnené vreckovka a elegantné hodinky

One thought on “VISTULA – BOAT SHOES

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *